Ved at benytte denne side er jeg indforstået med brugen af cookies.
Du kan læse mere om vores persondatapolitik (GDPR) på denne side
Accepter

Annonce

Vælg dato: 2019-12-09

Vis programmer fra kl.:
Mandag d. 9. december
03:30
03:50Jan Sonnergaard - ”Radiator”
04:00Fra EU-modstand til nationalt kompromis - Holger K. Nielsen
05:00 (6)
05:30 (109)
06:00Kvinder i transportbranchen
06:30Fra polsk flygtning til kunstner i Danmark
07:00
07:30 (2:2)
08:05Gæst Henrik ”Røde” Jensen
08:35Piccolina, Aarhus
09:00Wienke Reimer
09:30Jagt begynd
10:00
10:30
10:55kager i Aarhus - (1)
11:20Tynde kranse og buttede engle (2:4)
11:50"Barn Jesus i en krybbe lå" (8:25)
12:00 (3:3)
12:35
12:45Hvad er klosterøl (2:2)
13:10Om Ålsø Kirke
13:45Mogens Lykketoft -
14:05Juleevangeliet
15:00Arne og Carlos - meget mere end julekugler
15:45Gensyn på dk4
Kniv og gaffel - Hotel Postgaarden
16:00Direkte
17:0010 år i Aarhus -
17:30Træskibssammenslutningen
17:50Livgarden, Gråsten Slot
18:00Historien om Julemærket
18:15Uffe Ellemann-Jensen
18:50"Mit hjerte altid vanker" (9:25)
19:00Haveselskabets Have
19:20
19:35Frisør
20:00December
20:30Rauland
21:00Jul i Strandingskroen (1:2)
21:55London med Gudrun Riske (15)
22:20Elgjagt med stillende hund
22:45Piger der fisker (1:2)
23:10"Mit hjerte altid vanker" (9:25)
23:20 (8)
23:50EU’s tabte generation -
Tirsdag d. 10. december
03:35Humanist og krigsherre - Per Stig Møller
04:35
05:00
05:35 (3:3)
06:00Guldsmed
06:25 (1)
07:00 (6)
07:30Thomas Andresen
08:00Elgjagt med stillende hund
08:30Piger der fisker (2:2)
09:05Årets julemærkekunstner 2019 -
09:30Med hjertet oppe i halsen (2:6)
10:00EU’s tabte generation -
10:35Hvad er klosterøl (1:2)
11:00Sæson 2 (39)
12:00"Mit hjerte altid vanker" (9:25)
12:05Michael Gray (2:3)
12:20En samtale med Linda Lassen om ”Jens og Marie - en genforeningsroman”
13:00
13:20Bent Blüdnikow -
13:45
14:20
14:30 (109)
15:05Anna Libak -
15:25 (1:2)
16:00Direkte
17:00 (1)
17:30Rauland
18:05Detlev Rünger
18:50"Et lidet barn så lysteligt" (10:25)
19:00Juleevangeliet
19:55Hvordan
Chokoladefabrikken - chokoladeplader
20:00
20:30Jul i Strandingskroen (2:2)
21:25Den Juridiske Brevkasse
(3)
21:55
22:20
22:50"Et lidet barn så lysteligt" (10:25)
23:00London med Gudrun Riske (15)
23:25Sønderparken, Fredericia
Onsdag d. 11. december
03:20December
03:50Atomvåbenkontrol og udenrigspolitisk overblik
04:50Alene, men ikke forladt (3:6)
05:20Nina Goss (1:3)
05:50Tynde kranse og buttede engle (2:4)
06:20
06:50 (14)
07:20Bliv klog på komplementærfarver
07:30 (1)
08:00Piger der fisker (1:2)
08:30Fyraftensjagt
09:00Sarah Engell
09:35Den Store Omstilling (4:11)
10:00London med Gudrun Riske (15)
10:25Gløgg i Nyhavn
10:30Jul i Strandingskroen (1:2)
11:30
11:50"Et lidet barn så lysteligt" (10:25)
12:00Politikeren, der skilte vandene - Ritt Bjerregaard
13:00 (1:2)
13:35Gæst Bit Vejle
14:00Om Horsens Klosterkirke
14:40
14:50
15:00EU’s tabte generation -
15:30 (2:2)
16:05
16:35
17:05 (6)
17:35den farverige maler -
18:00Jul i Strandingskroen (2:2)
18:55"Det var ikke en nat som de andre" (11:25)
19:00Sæson 2 (39)
20:00Onsdags Bingo
Direkte
21:05Jubilæum (2:2)
22:30"Det var ikke en nat som de andre" (11:25)
22:40 (2:4)
23:40Årets julemærkekunstner 2019 -
   

Arrangementer og Sociale medier

 
 
dk4 | Rådmandsgade 55 | 2200 København N. | Tlf. 7025 3535
© Copyright dk4. Materialet må ikke gengives uden tilladelse.